Dziś prezentujemy Wam jeden z najpopularniejszych oraz najlepiej ocenianych sposobów na podkreślenie uroczystości weselnej. Mowa o ciężkim dymie oraz dekoracji światłem. Każda z tych atrakcji robi piorunujące wrażenie na żywo oraz cudownie prezentuje się na fotografiach, a w połączeniu tworzą parę idealną!

Większość marzy o tym, aby dzień ślubu zapadł w pamięci wszystkich gości, a zabawa weselna okazała się wielkim sukcesem pełnym wzruszeń i dobrej zabawy. Kluczem do osiągnięcia tego jest zapewnienie uroczystości odpowiedniej oprawy, która nie tylko podkreśli wyjątkowość chwili, ale także stworzy niesamowitą atmosferę wartą uwiecznienia. Pomoc w tym może dekoracja sali weselnej oraz całej przestrzeni wybranego przez nas hotelu, restauracji czy domu weselnego.

Taniec w chmurach

Pierwszy taniec Młodej Pary kiedyś oznaczał początek wesela. Dziś jest w pewien sposób jego największym symbolem. Podczas tańca, gdy świeżo upieczona żona oraz świeżo upieczony mąż chwytają się za ręce i poruszają w rytmie ulubionej piosenki, dzieje się coś magicznego. Co to dokładnie za magia? Otóż, podczas pierwszego tańca najwyraźniej widać więź łączącą zakochanych. Pokazują wszystkim gościom wzajemne uczucia oraz zaufanie wobec siebie. Z tych powodów pierwszy taniec traktowany jest tak poważnie, a co za tym idzie, przygotowania do niego trwają całymi tygodniami.

Młodym Parom zależy na tym, aby pierwszy taniec był wyjątkowy i odznaczył się w pamięci gości. Zakochani nie szczędzą wysiłku, aby dopracować kroki oraz starannie wybierają muzykę, która wiąże się z ich upodobaniami oraz wspomnieniami. Istnieje wiele sposobów na to, aby uczynić pierwszy taniec niesamowitym widowiskiem, a jednym z najpopularniejszych jest użycie ciężkiego dymu.

Ciężki dym nazywany jest inaczej tańcem w chmurach. Nazwa ta idealnie odzwierciedla doznania, jakie towarzyszą atrakcji. Jest to rozwiązanie nie tylko robiące spektakularne wrażenie na żywo, ale i cudownie prezentujące się na filmach i fotografiach. Ciężki dym powstaje za pomocą przygotowanego wcześniej suchego lodu, którzy podgrzany w specjalnej maszynie, zostaje uwolniony w formie białego puchu. Ciężki dym nie ma zapachu, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadza gościom wesela. Oprawiony w odpowiednią dekorację światłem, potrafi przybrać dowolny kolor i idealnie udekorować parkiet taneczny.

Wykorzystanie ciężkiego dymu podczas pierwszego tańca pozwala przemienić salę weselną w magiczny, tajemniczy, romantyczny świat, zapowiadając, że życie nowożeńców będzie niczym z bajki. To wyjątkowo widowiskowy sposób na pokreślenie pierwszego tańca czy ważnych momentów podczas wesela, takich jak: wjazd tortu weselnego, występy muzyczne lub uroczyste toasty. Warto również zauważyć, że wszechstronność ciężkiego dymu sprawia, iż jest to świetne rozwiązanie zarówno dla doświadczonych tancerzy, jak i osób, które nie radzą sobie z tańcem. Ciężki dym skutecznie ukrywa pomylone kroki oraz potknięcia podczas pierwszego tańca. 😉

Dekoracja światłem

Podczas wesela najważniejszą, a zarazem najbardziej czarującą dekoracją może być sama przestrzeń. Odpowiednio przystojna sala weselna oraz jej otoczenie pokazują nie tylko koncept uroczystości, ale także charaktery Młodej Pary. Nowoczesna stylizacja „mówi” zupełni coś innego niż dekoracja inspirowana z motywem leśnym czy industrialnym. Każdą z nich można jednak znacząco podkreślić za sprawą oświetlenia. Reflektory, kule świetlne, lasery oraz ścieżki światła nadają wnętrzu głębi oraz odrobiny magii. Jednocześnie, światło wkomponowane w elementy sali weselnej, takie jak filary, scena oraz miejcie na Młodej Pary i świadków, umożliwiają wyróżnienie ich na tle przestrzeni. Każdy z gości od razu wie, co jest najważniejszym punktem na sali i ku czemu kierować wzrok. Światło umożliwia również pokreślenie innych dekoracji, takich jak kwiaty czy rzeźby, nadając im odpowiedniego charakteru.

Ogromną zaletą dekoracji światłem jest możliwość dostosowana kolorów do stylizacji wesela. Można uzyskać romantyczny klimat za sprawą różu lub fioletu, elegancję – wykorzystując złota albo biel, a także pewną nowoczesność – stosując barwy niebieskie, zielone i fuksję. Nic tak dobrze nie tworzy atmosfery, jak właśnie dekoracja światłem, o czym przekonają się nie tylko goście weselni, ale także każdy, kto chwyci w dłoń fotografie lub odtworzy film z wesela. Wysokiej jakości sprzęt eventowy pozwala dekorować nawet wielkie przestrzenie, sufity, ściany czy fasady budynków, wyświetlając na nich kaskadę kolorów, promienie sięgające samego nieba lub też wzory i obrazy. Możliwości są niemal nieograniczone, dzięki czemu światło staje się najpiękniejszą dekorację spośród wszystkich.

Wyjątkowa oprawa wesela

Jeśli po Waszej głowie chodzi pomysł, udekorowania swojego wesela właśnie za pomocą ciężkiego dymu oraz wielokolorowego światła, zapewne zastanawiacie się, jak się za to zabrać. Na szczęście, oba rodzaje dekoracji nie niosą zbyt wielkich kosztów. Wiadomo, jednak, że organizacja wesela wymaga szeregu przygotowań i ustaleń, a to natomiast niesie za sobą wiele stresu i ogólny brak czasu. Warto więc oszczędzić sobie kłopotu, decydując się na pomoc ze strony specjalistów. Na rynku funkcjonuje wiele profesjonalnych firm zajmujących się oprawą wesela, począwszy od strony wizualnej, aż po muzyczną. Aby wybrać najlepszą firmę, która zapewnia dekorację uroczystości ciężkim dymem oraz światłem należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • wykonane do tej pory realizacje,
  • nowoczesność i funkcjonalność sprzętu,
  • otwartość na pomysły i zaangażowanie.

Doświadczenie oraz pomysłowość można poznać po wykonach realizacjach. Galerie bogate w piękne fotografie oraz dobrze opracowane filmy, a także opinie poprzednich klientów, dadzą Wam pewność, że zespół, który wynajmiecie naprawdę „zna się na robocie”. Profesjonalne firmy pracują na najlepszej jakości sprzęcie. Dobra maszyna do ciężkiego dymu sprawia, że jest on gęsty i lekki, dosłownie przypominając chmury, jakie widujemy na niebie. Sprzęt ma też ogromne znaczenie podczas dekoracji światłem, gdyż zapewnia wyraźne kolory, odpowiednio padające strumienie światła, refleksy oraz świetlne wzory. Widza na temat dostosowania oświetlenia do wielkości i wyglądu sali weselnej pozwala stworzyć efekt WOW!

Największym kluczem do doskonałej oprawy uroczystości jest tak naprawdę odpowiedni zespół. Firma zapewniająca dekorację światłem oraz ciężki dym, powinna być otwarta na pomysły, chętna do współpracy oraz zaangażowana w zrealizowanie każdego przedsięwzięcia. Najlepszym dowodem na to jest Scenika Pro Event, która zapewnia kompleksowe usługi z zakresu oprawy uroczystości okolicznościowych. Młody i wykwalifikowany zespół, wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczenie gwarantują Młodym Parom, że i ich uroczystość osiągnie zachwycająca oprawę audiowizualną. Oferta obejmuje zarówno dekorację światłem, jak i zapewnienie ciężkiego dymu, spełniając wszystkie cechy godnej polecenia firmy, która pomoże Was stworzyć piękne wesele, dokładnie w taki sposób, jaki sobie wymarzyliście.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.