Ile wynosi podatek od prezentów ślubnych i kiedy należy go zapłacić?

Organizacja wesela to bardzo duży koszt, a mimo to większość Narzeczonych się na nią decyduje. Wiele Par liczy, że „impreza się zwróci”. Oczywiście Młodzi nie wyprawiają swojego przyjęcia weselnego tylko dla prezentów, a dla chęci uczczenia wyjątkowego momentu, jakim jest dzień ślubu. Ale jeśli przy okazji prezenty od gości pokryją …

XVII Podkarpackie Targi Ślubne już 6 lutego!

Już za miesiąc odbędzie się kolejna edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. Pary Młode będą miały okazję do zapoznania się z ofertą firm z branży ślubno-weselnej, a także do wygrania atrakcyjnych nagród i zdobycia bonów rabatowych na usługi i produkty.

Na której ręce nosi się obrączkę? Różnice między Polską a innymi krajami.

Obrączka nie jest zwykłym pierścionkiem. Jest symbolem zawarcia związku małżeńskiego, miłości, wierności i trwałości. Z tego też powodu należy ją nosić na konkretnym palcu i na konkretnej dłoni. Co ciekawe, zasady te różnią się od siebie w zależności od kraju. Na której ręce nosi się obrączkę w Polsce? Już tłumaczymy! …

Urlop okolicznościowy za ślub – komu przysługuje i ile dni?

Osobom zatrudnionym na umowie o pracę przysługują wolne dni za wejście w związek małżeński. Warto podkreślić, że urlop okolicznościowy nie wlicza się do całościowej puli dni urlopowych. Urlop okolicznościowy jest oczywiście płatny.

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego

Boho, kasyno, pin-up czy Hawaje – na co postawić, organizując wieczór panieński? Wybór należy do Was. Zdecydujcie się jednak na jeden motyw, by z imprezy tematycznej nie wyszedł Wam totalny kicz, który nie tylko nie spodoba się przyszłej Pannie Młodej, ale również nieciekawie będzie prezentował się na pamiątkowych fotkach.

Prezent dla Panny Młodej od Pana Młodego

W poprzednim artykule skupiliśmy się na Panu Młodym i co może mu ofiarować w dniu ślubu jego świeżo upieczona małżonka. Tym razem czas na nasze piękne Panny Młode, które są warte obdarowywania i zaskakiwania. Co Pan Młody może kupić swojej Ukochanej na prezent ślubny? Sprawdźcie nasze propozycje!

Prezent dla Pana Młodego od Panny Młodej

Przyszli małżonkowie zastanawiają się, czy wśród wszystkich kosztów związanych z organizacją wesela, powinni jeszcze odłożyć pewną kwotę, by podarować swojej drugiej połówce prezent w ramach podziękowania. Prezentujemy Wam kilka naszych propozycji na prezenty od Ukochanej dla Pana Młodego.