Na której ręce nosi się obrączkę? Różnice między Polską a innymi krajami.

Obrączka nie jest zwykłym pierścionkiem. Jest symbolem zawarcia związku małżeńskiego, miłości, wierności i trwałości. Z tego też powodu należy ją nosić na konkretnym palcu i na konkretnej dłoni. Co ciekawe, zasady te różnią się od siebie w zależności od kraju. Na której ręce nosi się obrączkę w Polsce? Już tłumaczymy! …

Urlop okolicznościowy za ślub – komu przysługuje i ile dni?

Osobom zatrudnionym na umowie o pracę przysługują wolne dni za wejście w związek małżeński. Warto podkreślić, że urlop okolicznościowy nie wlicza się do całościowej puli dni urlopowych. Urlop okolicznościowy jest oczywiście płatny.

Motyw przewodni wieczoru panieńskiego

Boho, kasyno, pin-up czy Hawaje – na co postawić, organizując wieczór panieński? Wybór należy do Was. Zdecydujcie się jednak na jeden motyw, by z imprezy tematycznej nie wyszedł Wam totalny kicz, który nie tylko nie spodoba się przyszłej Pannie Młodej, ale również nieciekawie będzie prezentował się na pamiątkowych fotkach.

Prezent dla Panny Młodej od Pana Młodego

W poprzednim artykule skupiliśmy się na Panu Młodym i co może mu ofiarować w dniu ślubu jego świeżo upieczona małżonka. Tym razem czas na nasze piękne Panny Młode, które są warte obdarowywania i zaskakiwania. Co Pan Młody może kupić swojej Ukochanej na prezent ślubny? Sprawdźcie nasze propozycje!

Prezent dla Pana Młodego od Panny Młodej

Przyszli małżonkowie zastanawiają się, czy wśród wszystkich kosztów związanych z organizacją wesela, powinni jeszcze odłożyć pewną kwotę, by podarować swojej drugiej połówce prezent w ramach podziękowania. Prezentujemy Wam kilka naszych propozycji na prezenty od Ukochanej dla Pana Młodego.

Poprawiny w plenerze. Zalety i wady.

Poprawiny są doskonałą okazją do spędzenia ze swoimi gośćmi weselnymi jeszcze więcej czasu. Organizowane są zwykle na sali weselnej, ale coraz częściej Pary Młode decydują się na imprezę na świeżym powietrzu. Przeczytajcie, jakie zalety i wady ma organizacja poprawin w plenerze.