Wybieranie sukienki ślubnej to dla Panny Młodej jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas przygotowań. Każda kobieta w tym wyjątkowym dniu chce wyglądać perfekcyjnie. Wizyta w salonie sukien ślubnych różni się od zwyczajnych zakupów, dlatego dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować.

Zbierz inspiracje

Prawie każda kobieta już w dzieciństwie wyobrażała sobie ślub w pałacu i siebie w pięknej, białej sukni. Jeżeli jednak nie mamy jeszcze wymarzonego modelu, który chciałybyśmy założyć w dniu ślubu, przed wizytą w salonie, warto przejrzeć kilka krojów w Internecie bądź czasopismach, by móc się zainspirować. Zaoszczędzimy też sporo czasu, gdy zapoznamy się ze stroną internetową danego salonu, by przekonać się, czy jest tam to, czego poszukujemy. Nie każdej kobiecie podobają się designerskie modele sukien. Najlepiej będzie, jeżeli zabierzemy ze sobą na przymiarkę kilka zdjęć sukni, które nam się podobają. Dzięki temu konsultantka będzie dokładnie wiedziała, czego oczekujemy. Musimy znaleźć przecież idealnie dopasowaną sukienkę do naszych gustów i oczekiwań, a także do miejsca i charakteru wesela. Hotel, pensjonat, dworek, a może przyjęcie na zewnątrz? Jest to ważne nie tylko na fakt zróżnicowanej temperatury, ale także dekoracji i motywu przewodniego wesela.

Kiedy zacząć poszukiwania idealnej sukni?

Najlepiej, jeżeli zaczniemy poszukiwania już ok. 10 miesięcy przed planowaną uroczystością. Będziemy wtedy miały wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie przynajmniej kilku salonów oraz na ewentualne poprawki. Należy również uwzględnić czas oczekiwania na suknie – w niektórych salonach wynosi on kilka tygodni, natomiast w ekstremalnych przypadkach nawet ponad pół roku. Jeżeli więc rozpoczniemy poszukiwania odpowiednio wcześnie, to unikniemy zbędnego stresu związanego z długim okresem oczekiwania.

Umów się na wizytę

Jeżeli nie umówimy się na wizytę w salonie sukien ślubnych i wkroczymy do niego spontanicznie, to może zdarzyć się sytuacja, w której nie zostaniemy obsłużone, ponieważ konsultantka będzie się zajmowała inną klientką. Przymiarki sukien trwają zwykle wiele godzin, dlatego warto wcześniej umówić się na konkretny dzień i godzinę. Najlepiej, jeśli zaplanujemy wizytę na dzień, w którym nie mamy innych obowiązków, by nie podejmować decyzji w pośpiechu i móc cieszyć się przymiarkami.

Zabierz ze sobą osoby towarzyszące

Kiedy wybieramy się na przymiarkę sukni, którą włożymy w jeden z najważniejszych dni naszego życia, to warto zabrać ze osoby towarzyszące. Możemy poprosić mamę, siostrę, przyjaciółkę lub inną bliską osobę, by towarzyszyła nam w dniu przymiarki. Ważne, by były to osoby, którym ufamy i które szczerze nam doradzą. Najlepiej, gdy będą to dwie osoby, ponieważ im więcej osób, tym więcej opinii, a w salonie powinna panować kameralna atmosfera. Najważniejsze jest to, aby przyszła Panna Młoda dobrze czuła się w swojej sukni.

Jak ubrać się na wizytę w salonie sukien ślubnych?

Przede wszystkim ważna jest wygoda, należy więc wybrać ubrania, w których będziemy czuły się komfortowo oraz takie, których zdejmowanie nie będzie stanowiło większego problemu. Dodatkowo warto również zadbać o odpowiednią bieliznę – na przymiarkę sukni ślubnej najlepiej sprawdzi się biała lub cielista bielizna bezszwowa. Powinna być dość zabudowana, dlatego że musimy uwzględnić, że w salonie sukien ślubnych, oprócz nas będzie jeszcze kilka innych osób. Dobrze ubrać stanik z odpinanymi ramiączkami, ponieważ jest to przydatne podczas przymiarki sukni gorsetowych. Efekt wizualny jest bardzo ważny, dlatego nie warto psuć go źle dobraną bielizną – np. taką, w jaskrawych kolorach.

Oprócz bielizny, ważne są także buty. Najlepiej, jeżeli zabierzemy ze sobą buty na obcasie, którego wysokość będzie zbliżona do tej, jaką będziemy na sobie miały w dniu ślubu. Wysokość obcasów jest bardzo ważna przy doborze długości sukni. Kiedy mamy na sobie wyższe buty, to jesteśmy także w stanie ocenić, jak suknia układa się na sylwetce oraz jak zachowuje się w ruchu.

Nie rób mocnego makijażu

Najlepszym rozwiązaniem będzie lekki i świeży makijaż, który nie będzie rzucał się w oczy, ale sprawi, że będziemy czuły się komfortowo. Niektóre salony bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii makijażu, dlatego by żadna ze śnieżnobiałych sukni nie została ubrudzona podkładem, szminką lub innym kosmetykiem. Czasami stosowane są nawet specjalne kaptury, które kobieta nakłada na twarz, by nie pozostawić żadnej plamy na sukni. Z tego względu mocne, wieczorowe makijaże lepiej zostawić na inne okazje.

Każda przyszła Panna Młoda do salonu sukien ślubnych powinna też zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i dobry humor. Czas przygotowań jest bardzo ekscytujący i należy się nim cieszyć. W końcu z każdym dniem zbliżamy się do tej wyjątkowej uroczystości.

4 Comments

  1. Ja teraz czytam taki artykuł to w sumie cieszę się, że nie jestem kobietą – tyle rzeczy i dodatków do wyboru, że od tego może głowa rozboleć. Myślę jednak, że i stając przed wyborem garnituru można się nieźle nagłowić 🙂

  2. Wydawać by się mogło, że tylko kobiety mają problem z wyborem kreacji, ale my wcale nie mamy łatwiej – garniturów jest wiele, marynarek, dodatków tyle, że głowa mała! Ale cieszmy się – lesze to, niż brak możliwości wyboru w ogóle 🙂

    Jarosław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.