Zwyczaj mówi, że przed ślubem przyjaciele oraz męska część rodziny Pana Młodego powinna wyprawić mu wieczór kawalerski. Mogą w ten sposób uczcić zbliżającą się zmianę stanu cywilnego oraz odnalezienie wybranki serca na całe życie. Jak zorganizować ciekawy wieczór kawalerski? 

Wieczór kawalerski według tradycji powinien odbyć się dzień przed weselem, jednak obecnie, ze względów praktycznych, organizuje się go tydzień bądź dwa przed ślubem. W wybrany termin zbierają się przyjaciele oraz najbliżsi członkowie rodziny (bracia, kuzyni, szwagrowie itp.) i zabierają przyszłego męża od ukochanej, aby po raz ostatni zabawił się wraz z nimi jako singiel.

W poprzedniej części artykułu pisaliśmy o najciekawszych propozycjach na wieczór kawalerski dla odważnych i lubiących ekstremalne doznania. Jeśli szukasz inspiracji na imprezę tematyczną lub chcesz zaplanować, coś szalonego, czego Pan Młody nigdy nie zapomni sprawdź koniecznie:

Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski I

Odrobina słońca

Niezależnie, w jakim terminie odbywa się ślub, czy jest to lato czy zima, wieczór kawalerski można spędzić w promieniach słońca. Odrobina szaleństwa na plaży, wspólny spływ kajakami lub impreza na statku… to tylko niektóre możliwości, jakie na Panów czekają w obrębie naszych polskich jezior, rzek i nad morzem. Warto zarezerwować domek lub apartament, a także przeszukać ofertę lokalnych wypożyczalni sprzętu wodnego.

W okresy zimne nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się poza granice kraju. Może słoneczna Hiszpania albo nigdy nie zasypiająca Ibiza? Kierunków jest wiele, aby móc przeżyć niezapomnianą przygodę!

Wyjazd jak najdalej

Jeśli macie zgraną grupę przyjaciół i lubicie wyzwania, które wymagają niezależności, kreatywności i wytrwałości, idealnym pomysłem na wieczór kawalerski może okazać się wyjazd gdzieś daleko. Szczególnie polecamy pod tym względem Tatry lub Sudety, gdzie wśród malowniczych krajobrazów można spędzić całe godziny na szlakach o różnym poziomie trudności.

W górach znajdziemy idealną trasę zarówno dla laików wspinaczki, jak i miłośników trudnych wypraw. Wyjazd na łono przyrody, mając jedynie plecak na plecach, może być ciekawą propozycją dla Panów Młodych, którzy są dość mocno zestresowani organizacją wesela. Z dala od miasta i hałasu, można zdobyć odrobinę dystansu.

Jeśli organizujesz wesele w górach, sprawdź listę naszych najlepszych obiektów! 

wieczór kawalerski pomysły

W rytmie dobrej muzyki

Dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą muzykę, polecamy wspólny wypad na koncert lub festiwal muzyczny. Latem, można wyjechać nawet na kilka dni i rozbić namioty niedaleko terenu festiwalu. Uczestnicy tego typu wyprawy mogą choć na chwilę odciąć się od cyfrowego świata, a za to tańczyć i śpiewać do białego rana.

Natomiast tym, którzy wolą zaszaleć wśród laserów i najwyższej klasy głośników, zdecydowanie spodoba się wieczór kawalerski w klubie. Można wynająć lożę dla VIP-ów i zorganizować degustację alkoholi, a potem wskoczyć na parkiet, zapominając o wszystkich problemach.

sposób na wieczór kawalerski

Swobodnie i klimatycznie

Nie każdy wieczór kawalerski musi być organizowany z rozmachem i przy wykorzystaniu dużych środków finansowych. Równie dobrze można po prostu zaplanować dzień, który spędzicie w taki sposób, jaki Wam najbardziej odpowiada. Uczcić przyszłe małżeństwo można w niewielkim gronie w ulubionym lokalu, na meczu drużyny, której wspólnie kibicujecie czy też podczas samodzielnie zorganizowanych, małych rozgrywek sportowych.

Dla domowników polecamy natomiast wieczór kawalerski z konsolą w dłoni i smacznym jedzeniem zamówionym prosto pod drzwi. Nie ma powodów robić czegoś na siłę czy ulegać presji stereotypów. Wieczory kawalerskie rodem z hollywoodzkich filmów wcale nie muszą być idealnym rozwiązaniem.

Wieczór kawalerski to wyjątkowa impreza, która może przybrać dowolną formę. Niezależnie, czy chcemy zobaczyć niezwykłe miejsca, poznać nowych ludzki czy podjąć największe wyzwanie w życiu, chodzi głównie o to, aby dobrze się bawić. Stworzone w ten sposób wspominania staną się świetnym początkiem nowej drogi życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.