Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla każdego z nas. W grudniu dużo bardziej niż w innych miesiącach towarzyszy nam rodzinne ciepło oraz cudowna atmosfera. Dlaczego więc tego nie wykorzystać, organizując wesele w święta?

Wybór daty śluby potrafi przysporzyć wiele zmartwień Młodej Parze. Jest to szczególnie trudne, kiedy Zakochanym zależy na wyborze wyjątkowego czasu, w którym wszyscy bliscy mogą stawić się na uroczystości. Narzeczeni, którzy pragną zorganizować wesele w święta powinni liczyć się jednak z ewentualnymi problemami związanymi z napiętym okresem pod koniec roku.

Wesele w święta to jednak podwójna okazja do świętowania oraz zwiększona fala radości. Ostatecznie Młode Pary najbardziej przekonuje romantyczna atmosfera, która sprawia, że wesele w Boże Narodzenie jest magicznym wydarzeniem niczym z romantycznego filmu.

Ślub w Boże Narodzenie – NIE

W wielu rodzinach  Święta Bożego Narodzenia są pełne pośpiechu oraz licznych przygotowań, więc mając dodatkowo w planach wesele można dodać więcej chaosu do i tak już zapełnionego harmonogramu. Każdego roku w okresie świątecznym staramy się móc spędzić czas z tymi osobami, z którymi nie możemy zobaczyć się zbyt często. Niektórzy odwiedzają więc bliskich w różnych zakątkach kraju. Wiele osób jest w rozjazdach, przez co może zabraknąć im czasu na to, aby pojawić się na ślubie.

Dodatkowo, w okresie świątecznym w wielu miastach jest dość utrudniona komunikacja. Na drogach jest zwiększony ruch, przez co jest mniej bezpiecznie. Należy liczyć się z opóźnieniami pociągów, korkami, tłokiem na dworcach i przystankach. Ze względu na porę roku, warunki na drogach mogą być również utrudnione przez śnieg i deszcz.

Niska temperatura sprawi również, że wychodzenie poza salę weselną nie będzie zbyt przyjemne. Młoda Para powinna zapomnieć o romantycznych spacerach po ogrodzie, a lekkie i przewiewne ubrania zastawić w szafie. Trudno jest ładnie wyglądać, gdy pogoda wymaga zakładania szalików i czapek.

Do tego, należy dokładnie zadbać, aby sala weselna była dobrze dogrzana, a dojazd gości do hotelu nie sprawiał nikomu problemów, gdy na zewnątrz będzie już ciemno.

Wesele w święta – TAK

Choć grudzień w Polsce jest zimny, a za oknami szybko robi się ciemno, wszędzie i tak panuje radosna, podniosła atmosfera. Znajdujemy więcej czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a także chętniej okazujemy sobie wzajemną życzliwość. Nic dziwnego, że wiele Zakochanych, dla których okres bożonarodzeniowy jest wyjątkowo ważny, gdyż może to właśnie wtedy się poznali, pragną zorganizować wesele w święta.

Boże Narodzenie to symboliczny czas nowego początku, dzięki czemu idealnie pasuje do dnia ślubu, po którym Narzeczeni wkraczają na wspólną ścieżkę życia jako małżeństwo.  Ciężko również zapomnieć, że oba wydarzenia mają bardzo rodzinny charakter. Wbrew pozorom organizacja wesela w święta nie jest aż tak uciążliwa dla gości, gdyż i tak jest to okres planowania licznych spotkań i odwiedzin. Ślub to również rzadka okazja, gdy rodzina od strony Panny Młodej i Pana Młodego spotyka się jednym miejscu. Mogą więc wzajemnie wymienić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Czym byłyby Święta Bożego Narodzenia bez odpowiednich dekoracji? Organizując wesele w święta, na sali weselnej wciąż będzie stać udekorowana choinka. Większość lokali, restauracji i hoteli wciąż będzie posiadać świąteczną stylizację, która w naturalny sposób stanie się również dekoracją wesela. Młoda Para nie będzie musiała martwić się o dodatkowe zdobienia sali weselnej, wykorzystując bombki, girlandy i lampki. Na stołach można ustawić urocze lampiony, świeczki lub stroiki, które można przygotować nawet samodzielnie z wykorzystaniem naturalnych gałązek.

Dodatkowo, na talerzykach można pozostawić małe prezenty dla gości w postaci np. pierniczków z imionami Młodej Pary. Mówiąc już o słodkościach, nie można pominąć świątecznej kuchni, która jak żadna inna nie wywołuje tylu skojarzeń z rodzinnym domem. Menu weselne może zawierać zarówno tradycyjne dania świąteczne, jak i mieszać różne smaki ze sobą. Natomiast w barku nie może zabraknąć grzanego wina i piwa, likierów czy naparów rozgrzewających.

Magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia to idealna okazja do spotkań z bliskimi oraz do pokazywania sobie nawzajem, że jesteśmy dla siebie ważni. Pod tym względem ciężko o lepszą okazję do tego, aby wypowiedzieć przysięgę małżeńską. Świąteczne dekoracje, wyjątkowa atmosfera, bliskość rodziny oraz udekorowane domy i ulice staną się przepiękną oprawą najważniejszego dnia w życiu Młodej Pary.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.