Prezent weselny pokazuje, że doceniamy obecność rodziny i przyjaciół podczas najważniejszego dnia w naszym życiu, dlatego chcemy, aby pozostał pamiątką na długie lata. Nierzadko również upominek jest czymś użytecznym, co można wykorzystać w codziennym życiu. Dla jednych przygotowanie prezentów dla gości może być przemyślanym i długim procesem, a innym zajmować mniej niż godzinę.  Prezent weselny może mieć różne cele, ale na pewno wywołuje uśmiech na twarzach gości, warto więc postarać się, aby był elementem organizacji wesela. 

Słodkie prezenty z wesela

Wchodzimy do sali weselnej, a tam czeka na nas mały, słodki drobiazg leżący na stole. Babeczki lub lizaki to zdecydowanie jeden z najczęściej spotykanych prezentów, jaki goście przywożą ze sobą z wesela. Nic dziwnego, przygotowanie ich jest łatwe i przyjemne. Ciasteczka, migdały lub cukierki można pakować w najróżniejsze woreczki lub pudełeczka. Obwiązane kokardką słodkości mogą mieć dedykowane napisy lub obrazki.

Po za tym kto nie lubi słodyczy? Tego typu prezenty są stosunkowo tanie, więc nie narażają Młodej Pary na nadwyrężenie budżetu. Odpowiednio przygotowane stają się za to ładną ozdobą sali weselnej. Można także pomyśleć o czymś bardziej naturalnym, jak miód, dżem czy konfitury. Takie pyszności świetnie wyglądają w słoikach lub buteleczkach.

Zapachowe upominki weselne

Niewiele osób wie, że człowiek potrafi zapamiętywać zdarzenia i miejsca nie tylko dzięki wzrokowi, ale także dzięki węchowi. Potrafimy odtwarzać wspomnienia poprzez zapachy, które się z nimi kojarzą. Dlatego ciekawym pomysłem na prezent dla gości z wesela jest skonstruowanie własnego zapachu lub wykorzystanie ulubionej kompozycji w ciekawej formie. Obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obdarowanie uczestników uroczystości woskiem zapachowym do kominka. Są one zazwyczaj odlane w bardzo urocze formy, takie jak serca, aniołki lub kwiaty, więc można je łatwo zapakować w celofan, dodać bilecik i gotowe!

Inną wersją zapachowego upominku jest spersonalizowana świeczka lub mydło. W przypadku tego drugiego, można pokusić się o zrobienie go własnoręcznie. Nie ma się także co obawiać, że mydełka w prezencie posiadają jakąś negatywną symbolikę. Jest wręcz przeciwnie i wywołują pozytywne emocje, szczególnie wśród pań. Wyglądają uroczą i są praktyczne, a zapachy potrafią wypełnić całą przestrzeń domu weselnego.

Prezent z przesłaniem

Wiele elementów uroczystości ślubnej posiada swoją symbolikę i specjalne przesłanie na przyszłość. Obrączki ukazują związanie się dwójki ludzi na resztę życia. Biały kolor odnosi się do czystości i dobra, jakie należy w życiu czynić. Nowożeńcy nadają także specjalne przesłanie prezentom, jakie ofiarowują swoim gościom. Świetnym pomysłem jest podarowanie nasionek dowolnej rośliny. Może to być kwiat, sukulent, pęd bambusa, zioła, a nawet drzewo.

Goście mogą pielęgnować roślinę, tak jak Młoda Para będzie pielęgnować swoją miłość. To ciekawy prezent na całe lata, który będzie rosnąć w domach naszych bliskich. Możemy podziwiać rośliny podczas wizyt i wciąż na nowo przypominać sobie ten wyjątkowy dzień. Jest wiele sadzonek, które łatwo zakupić w dużej ilości oraz roślin w miniaturowej wersji, a większość z nich nie jest trudna w pielęgnowaniu. Ziarnka można schować w podpisanej torebce. Natomiast rośliny w ozdobnych doniczkach lub filiżankach.

Ręcznie robione prezenty

Wciąż wielką popularnością cieszą się przedmioty wykonane ręcznie. Dlaczego? Przecież większość z nich można łatwo dostać w internecie? Otóż przygotowanie takich prezentów wymaga czasu i poświęcenia. Oznaczają, że Młoda Para musiała usiąść na spokojnie i z precyzją je przyszykować. Taki typ prezentu cieszy najbardziej, ponieważ przepełniony jest prawdziwymi uczuciami. Może to być drobiazg, jak chociażby pudełeczko zrobione ze skorupy orzecha włoskiego.

Idąc dalej tym tropem, można przygotować chińskie ciasteczka, a na schowanych w środku karteczkach napisać podziękowania, złote myśli, nadzieje albo pozdrowienia. Jednym z najnowszych trendów jest playlista z ulubionymi piosenkami Młodej Pary. Zakochani często mają utwory, które kojarzą im się z ich miłością, a dzięki odpowiednio przygotowanej liście przebojów mogą zabrać gości w podróż po swoim sercu.

To, jaki prezent z wesela otrzymają goście zazwyczaj ukazuje charakter i upodobania Młodej Pary. Zdecydowanie warto pomyśleć nad taką formą podziękowania za ich obecność. Wcale nie musimy jednak wydawać dużych sum pieniędzy, ponieważ nawet mały drobiazg potrafi bardzo ucieszyć, jeśli łączy się ze szczerymi uczuciami. Najważniejsze w tym wszystkim są więzi, które łączą nas z gośćmi uroczystości. Upominki noszą w sobie całą masę wspomnień, a ich przecież nie można zdobyć za żadną cenę.