Candy Bar to nic innego, jak nowa moda przygotowywania stołów z łakociami, dzięki której możemy zmienić nudną zastawę w przeuroczą i smaczną dekorację. Jak przygotować Candy Bar na wesele? Czy warto zrobić go samodzielnie? Jakie są najlepsze pomysły na Candy Bar?

Candy Bar przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. A jako, że miłośników słodkości można znaleźć wszędzie, od razu zyskał ogromną sympatię wśród Młodych Par, które pragnęły w ten sposób podawać słodycze na weselu. Candy Bar jest osobno wydzieloną przestrzenią na sali weselnej, w której w atrakcyjny sposób wystawione są różne słodkości dla weselników. Mogą to być: cukierki, babeczki, ciastka, żelki, lizaki, lody, bezy, wafelki desery, małe torciki czy wypieki.

Polska branża weselna szybko podchwyciła nowy trend, dzięki czemu w krótkim czasie powstały liczne firmy zajmujące się przygotowywaniem stołów z łakociami. Niektóre firmy cateringowe lub restauracje rozszerzyły również o to swoją ofertę. Wiele obiektów weselnych gwarantuje przygotowanie stołu ze słodkościami za dodatkową opłatą, dzięki czemu Młoda Para nie musi się tym przejmować.

Candy Bar na weselu

Cady Bar występuje w różnych formach i kolorach. Może przybrać wygląd sklepu na kółkach czy straganu. Do podawania słodyczy zazwyczaj wykorzystywane są talerze, serwetki, miseczki, kubki i pucharki zachowane są w tym samym motywie, jak sala weselna. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Candy Bar staje się dodatkową dekoracją uroczystości.

Większość z nas, a szczególnie dzieci, „je oczami”, dlatego atrakcyjnie przygotowany Candy Bar może być najbardziej obleganą częścią sali weselnej. Warto ustawić go z dala od parkietu, aby tańczące pary nie zniszczyły przypadkiem dekoracji. Natomiast, aby słodkości nie straciły na swoim wyglądzie, potrzebują chłodu. Większość z deserów jest przygotowywana na zimo, dlatego Candy Bar nie powinien stać blisko bufetu z ciepłymi daniami.

Jeśli zdecydujecie się na zamówienia pełnego cateringu weselnego, można zdecydować się na przygotowanie małej kawiarenki dla gości. Nie potrzeba do tego wiele: wystarczą 2-3 stoliki bankietowe oraz kilka krzesełek, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Będzie to dodatkowa przestrzeń do prywatnych pogaduszek w mniejszym gronie, mając słodkości i kawę na wyciągnięcie ręki.

Candy Bar a dzieci

Oczywistym wydaje się, że z Candy Baru na weselu najbardziej ucieszą się dzieci. To one zapewne będą także jego najczęstszym gościem. Przygotowanie stołu ze słodkościami jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli wśród weselników znajduje się dużo maluchów.

Dzieci i słodycze to jednak idealny przepis na katastrofę, dlatego przed przygotowaniem stoiska, warto pamiętać o kilku ważnych sprawach:

1. Unikaj słodyczy z silnym barwnikiem. Każda mama wie, że plamy po kremie czy czekoladzie zmywa się o wiele łatwiej niż np. po rozlanej polewie z cukierków czy lukrecji.

2. Małe słodycze zamknij w stabilnych naczyniach, a do ich nabierania przeznacz osobną łopatkę lub łyżkę. Dzięki temu, będzie można nabierać słodycze, nie brudząc przy tym palców.

3. Zamiast misek i talerzy wykorzystaj papierowe torebki. Można je kupić osobno lub wraz z całą papeterią ślubną, aby miały taki sam wzór, jak inne dekoracje. Warto pamiętać, że dzieci zapewne będą biegać z łakociami po całej sali weselnej, więc takie rozwiązanie jest o wiele bezpieczniejsze.

4. Z Candy Baru będą korzystać głównie dzieci, dlatego na stole nie powinny znajdować się ani ostre, ani gorące przedmioty. Metalowe sztućce należy zastąpić plastikowymi oraz odrzucić pomysł podgrzewaczy do czekoladowego foundue. Wszelkiego typu wykałaczki i noże powinny leżeć poza zasięgiem ciekawskich rączek dzieci.

5. Fontannę czekoladową i słodycze na bazie alkoholu powinny mieć osobne miejsce. Możemy ustawić je na wyższych półkach lub z tyłu stołu, aby możliwość korzystania z nich mieli tylko dorośli.

W jakie słodycze zaopatrzyć Candy Bar?

Gdy podejmiemy decyzję o tym, że chcemy ustawić Candy Bar na weselu, zdamy sobie sprawę, jak wiele posiada on możliwości. Dla osób, które nie przepadają za słodyczami, wybór spośród setek różnych łakoci, może być bardzo trudny. Na samym początku powinniśmy sobie zadać pytanie: Dla kogo  przeznaczymy słodki stół?

Jeśli chcemy zapewnić atrakcję dzieciom, wybór słodycz będzie znacząco różnił się od sytuacji, w której Candy Bar ma być dostępny dla wszystkich. W tym drugim przypadku powinniśmy postawić raczej na naturalne wypieki i tradycyjne ciasta. Maluchom natomiast najbardziej spodobają się kolorowe, zabawne i pomysłowe łakocie, które np. nawiązują do najpopularniejszych bajek.

Co dzieci lubią najbardziej?

Wśród najmłodszych weselników królują tzw. cake popsy. Są to małe ciastka na patyku, które wyglądają jak lizaki. Można je jednak bardzo łatwo zjeść, dzięki czemu nadają się również dla małych dzieci. Furorę robią również mini donuty, cukierki i żelki.

Ciekawym pomysłem jest także karmelowy popcorn oraz wata cukrowa. W Candy Barze można ustawić kolorowe maszyny, z których najmłodsi będą mogli sami nałożyć sobie smakołyki.

Co dla dorosłych?

Candy Bar to atrakcja także dla dorosłych. Jego oferta powinna jednak nieco różnić się od tej, przeznaczonej dla dzieci. Warto postawić na ciasta i kremy. Dorośli chętnie sięgają po eklerki, ptysie, bezy, praliny i muffinki. Candy Bar nie musi również kojarzyć się z bombą kaloryczną, jeśli ustawimy w nim pucharki z musami, owocami oraz bakaliami.

Ciasta można wyeksponować na piętrowych paterach lub ułożyć na tacy. Małe, pojedyncze kawałki można łatwo nabrać na talerzyk i przekąsić w wolnej chwili między tańcem a toastami.

Candy Bar- Kupić czy zrobić własnymi siłami?

Usługa przygotowania, przywiezienia i wystawienia Candy Baru zależna jest od liczby gości, wybranych słodyczy oraz regionu, w którym odbywa się wesele. Ceny wahają się od 500 do nawet 2000 złotych. O maksymalnych kosztach ciężko jednak debatować, ponieważ jeśli pragniemy ugościć 200 czy 300 osób, na słodki bufet możemy wydać nawet kilkanaście tysięcy złotych, jeśli postawimy na prawdziwe rarytasy światowych marek.

Candy Bar daje jednak ogromne pole do manewru. Możemy dobierać słodycze ze sklepów, cukierni i piekarni. Część z nich można kupić gotowe, a inne przyrządzić samodzielnie. Candy Bar może więc mieć bardzo różną cenę i niemal każda Para Młoda może dostosować go do swoich możliwości.

Najlepszym sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów jest przygotowanie Candy Baru samodzielnie. Nie dość, że sprawia to ogromną radość to dodatkowo zapewnia nam pełną kontrolę nad wyglądem słodkiego stołu.

Należy jednak obliczyć koszty poza samymi łakociami, czyli wynajem lub zakup naczyń. Dodatkowo dochodzi kwestia przygotowania dekoracji, ale z ich zakupem nie powinniśmy mieć większego problemu. Candy Bar można przyozdobić przy pomocy: balonów, serpentyn, girland, torebeczek, serwetek, tacek, podstawek czy papilotów.

Warto uruchomić wyobraźnię. Candy Bar wcale nie musi być zachowany w najpopularniejszym, czyli różowym kolorze. Wśród inspiracji znajdziemy wersje leśne, które wykorzystują ucięte kawałki drewna, pnie drzew, mech oraz słoiki obwiązane rzemykami. Równie ciekawy efekt możemy uzyskać organizując Candy Bar w stylu glamour. Nie możne na nim zabraknąć połyskliwych wazonów, pereł oraz kryształów. Tego typu ozdoby znajdziemy albo we własnym domu albo w internecie przysłowiowe „za grosze”.

Warto pamiętać, że przygotowaniem Candy Baru nie będziemy zajmować się w dniu ślubu, a wiele tygodni wcześniej. Dlatego warto dokładnie zaplanować rozstawienie jego poszczególnych elementów, napisać instrukcję lub dać wskazówki pracownikom obiektu weselnego. Można także poprosić o pomoc naszych bliskich, którzy przybędą na salę weselną przed gośćmi i dopilnują, aby Candy Bar wyglądał dokładnie, tak jak pragniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.