Wesele jest jedną z niewielu okazji, gdy mamy prawo czuć się, jak księżniczka! A prawdziwa księżniczka musi mieć swój pałac! Kto jednak powiedział, że w Polsce nie ma pałaców i zamków? Wręcz przeciwnie, można odnaleźć piękne zabytkowe posiadłości otoczone ogrodami i stawami na terenie całego kraju, a szczególnie w okolicach Warszawy. Czemu więc z nich nie skorzystać, aby przenieść gości w cudowny świat bajek?

Dlaczego pałac skoro nie jesteśmy już dziećmi? Otóż, sale weselne w pałacach są pełne przepychu i luksusu, które dodatkowo podkreślają wyjątkowość dnia ślubu. Wybierając pałac jako miejsce uroczystości ślubnej zdobywa ona pewną symbolikę. Tego typu budynek od zawsze korzył nam się z bogactwem i szczęściem. Pragnąc, aby nasze życie stało się prawdziwą bajką u boku ukochanej bądź ukochanego, warto wypowiedzieć uroczyste „tak” własnie w pałacu.

Wspólna podróż zakochanych zaczyna się od słów: „I żyli długo i szczęśliwie…”

Nie ma też obaw o niewygodę gości. Wiele z pałaców zostało odrestaurowanych, przywracając im wcześniejszą świetność przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań hotelarskich i gastronomicznych. A dzięki eleganckiej architekturze, rozległym terenom zielonym i  szczegółowym dekoracjom,  wesele w pałacu posiada tak wyjątkowy klimat.

Sala weselna w pałacu

Sala weselna w pałacu wyróżnia się przede wszystkim swoim stylem. Nad głowami gości świecą kryształowe lub złote żyrandole, które dają klimatyczne światło. Za dużymi oknami widać piękny ogród, w którym często można spotkać drzewa mające nawet kilkaset lat. Takim miejscem jest chociażby położony 13 kilometrów od Warszawy Pałac Alexandrium. To 4-gwiazdkowy hotel w stylu pałacowym otoczony 12-hektarowym parkiem pochodzącym z XIX wieku. Obiekt może pomieścić nawet 180 osób w zachwycających i pięknie oświetlonych salach weselnych. W wolnych chwilach weselnicy mogą spacerować po krętych, leśnych uliczkach, ciesząc się ciszą i spokojem.

Pałace pozwalają przeprowadzić nie tylko piękne przyjęcie, ale także zachwycającą sesję zdjęciową. Zarówno fasady budynków, ich wnętrza, jak i okolica stanowią doskonałe tło do fotografii pamiątkowej. Wesele w pałacu umożliwia także zaplanowanie uroczystości na świeżym powietrzu. Jeśli nie jesteśmy mocno związani ze swoją religią, a pogoda nas nie rozpieszczam, możemy zdecydować się na ślub cywilny.  Lawendowy Pałacyk oferuje taką możliwość, wykorzystując urokliwy salonik kominkowy.

Kameralny budynek wraz z uroczym ogrodem oddany jest do całkowitej dyspozycji Młodej Pary. Goście mogą swobodnie poruszać się po zielonym terenie, a dzieci pozostają bezpieczne. Spokoje otoczenie i klasyczne wnętrza pozwalają obsłużyć blisko 160 osób, przenosząc ich do wyjątkowego, romantycznego świata.

Sale weselne w pałacach często zdobi marmur oraz wysokiej jakości materiały. Dekoracji jest tak wiele, że nie wiadomo na co najpierw patrzeć. Zarówno pokoje, jak i korytarze są zaprojektowane z niezwykłą dbałością o detale. Sala weselna Pałacyku Otrębusy zachwyca właśnie takim bogactwem zdobień, które przywodzą na myśl najpiękniejsze baśnie opowiadające o szczęściu i miłości.

We wnętrzach pałacu góruje złoto i czerwień, a są to kolory charakterystyczne dla rodzin królewskich. W pokojach można znaleźć łóżka z baldachimem i fikuśnie zdobione meble, dzięki czemu każdy z gości poczuje się, jakby przeniósł się w czasy koronowanych władców.

Panna Młoda jako Księżniczka

Decydując się na wesele w pałacu, warto zadbać, aby wszystkie elementy dekoracji do siebie pasowały. Tylko w ten sposób goście zostaną przeniesieni w bajkowy świat. Dotyczy to również kreacji Panny Młodej. Która z nas, oglądając w dzieciństwie bajki o księżniczkach, nie pragnęła stać się jedną z nich? Byłyśmy królewnami w swojej głowie i w sercach rodziców. Chroniłyśmy swój lud, wydawałyśmy rozkazy i czekałyśmy na swojego księcia w wieży.

W końcu nasz książę przybył i oświadczył się. W dniu ślubu można wrócić do tego wspomnienia i niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemienić się w księżniczkę.

Podstawą do przemiany w księżniczkę jest oczywiście suknia ślubna. Niezależnie czy preferujemy rozłożyste, czy tzw. syrenki, każda księżniczka musi olśniewać swoim wyglądem. Panna Młoda skupia na sobie wzrok gości błyszczącymi dodatkami i oczywiście, koroną! Delikatny diadem upięty we włosach robi piorunujące wrażenie i podkreśla, że to właśnie Para Młoda jest najważniejsza w dniu ślubu.

Do tego można dobrać kryształową kolię oraz zgrabne pantofelki. Pamiętajcie, aby żadnego z nich nie zgubić! Na swoim weselu nie można także uciekać przed północą! Spokojnie, Wasza bajka dopiero się zaczyna…

Ślub jest tak ważnym i magicznym dniem w naszym życiu, że naprawdę przypomina bajkę. Pałac znajduje się wśród najchętniej wybieranych scenerii wesela. Piękne budynki, eleganckie pokoje oraz rozległe ogrody, same w sobie są piękną oprawą uroczystości. Ponadto, wypowiedzenie przysięgi ślubnej w miejscu bogatym w historię, może być świetną wróżbą na przyszłość. W końcu bajki zawsze kończą się Happy End’em!