Wesele w Walentynki jest świetnym pomysłem nie tylko dla osób o romantycznych duszach, ale także dla tych, którzy wierzą w magię dat. Dzień 14 lutego jest nieodłącznie związany z patronatem św. Walentego.

Goście zebrani na sali weselnej podczas ślubu organizowanego w Walentynki mogą otrzymać jego błogosławieństwo. Szczególnie dla katolików wsparcie małżeństwa przez patrona zakochanych, jest szczególnie ważne. Daje to wiarę, że Para Młoda będzie mieć długie i szczęśliwe życie.

 

Święto Miłości

Walentynki były obchodzone w południowej i zachodniej Europie już w średniowieczu. W Polsce zwyczaj obdarowywania Ukochanych drobnymi prezentami i wyznawania uczuć rozwinął się w latach 90.  i od tego czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Już od połowy lutego sklepy i lokale są specjalnie dekorowane z tej okazji.

Walentynki posiadają przyjemną dla okna oprawę. Wszędzie można podziwiać serca i kwiaty, a niemal każda restauracja ozdobiona jest czerwonymi różami. Hotele oferują specjalne pakiety dla Zakochanych, przygotowując romantyczne kolacje i kąpiele przy świecach. Organizowane są kilkudniowe wycieczki do pensjonatów w górach czy nad morzem. Walentynki to czas, który możemy poświęcić naszej drugiej połówce, pokazując jak bardzo jest dla nas ważna.

Wyjątkowo uroczysty klimat panujący na ulicach, po których spacerują liczne pary, sprawia, że nie brakuje również okazji do spontanicznego okazywania sobie sympatii. Ludzie są dla siebie o wiele milsi. Walentynki to bowiem święto miłości pod każdą postacią. Znikają podziały, a serce staje się bardziej otwarte na innych. Wiele osób oświadczyło się właśnie w Walentynki. Planując zachować wyjątkowość tej daty, organizują wesele również w Dzień Zakochanych.

Nie odstrasza ich to, że w nazwie miesiąca nie ma litery „r” ani to, że ślub nie wypadałby w sobotę. W końcu otrzymują wsparcie od samego św. Walentego. Móc powiedzieć „tak” i bawić się na sali weselnej jako małżeństwo właśnie w Walentynki to jak dobra wróżba na przyszłość.

Wesele w Walentynki

Walentynki posiadają swoją wyraźną symbolikę, bogatą w kolory i rekwizyty. Dzięki temu można zaplanować wesele pod znakiem serca, które na długo zapadnie w pamięci gości weselnych. Jak to zrobić? Wystarczy dać się w pełni ponieść miłosnej atmosferze. Kolorem Walentynek jest czerwień symbolizująca miłość. Świetnie pasują również odcienie różu, który obrazuje niewinność i dziewczęcość.

Oba kolory doskonale uzupełniają się ze ślubną bielą. Walentynki nie są także zbyt formalne, więc można odważyć się na bardziej kreatywną i zabawną sesję fotograficzną. No i oczywiście… dekoracje! W kształt serca można ubrać niemal wszystko. Od słodkości, przez papeterię ślubną aż po biżuterię Panny Młodej.

Walentynkowa sesja ślubna pozwala wykorzystać balony, serpentyny i konfetti. Świetnym pomysłem są również papierowe dekoracje. Małe i duże serca wycinane z czerwonych arkuszy można powiesić zarówno na sali weselnej, jak i w plenerze. Takie dekoracje pozwalają podkreślić charakter wesela w Walentynki, nie wymagając od nas dużych nakładów finansowych.

W dekoracjach walentynkowych bardzo ważny jest umiar. Trzeba pamiętać, że nadmiar serduszek, aniołków i świeczek będzie wyglądał kiczowato. Można więc postawić na pojedyncze detale, takie jak: czekoladki dla gości lub wiązanki na stołach.

Najważniejszym elementem wesela jest miłość. Bez niej nawet najpiękniejsza uroczystość będzie tylko zwykłym przyjęciem. Wesele w Walentynki to przede wszystkim symboliczne wydarzenie, które ma podkreślić to, co jest najważniejsze. Nie chodzi o serduszka i piękne bukiety, ale o uczucia, jakimi obdarowujemy drugą osobę. Podczas wesele obiecujemy, że partner/partnerka już zawsze będzie dla nas kimś wyjątkowym.