Pary, które planują swój ślub, najczęściej wybierają któryś z letnich weekendów. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień – to najpopularniejsze miesiące na wesele. Wynika to oczywiście z wyższych temperatur i pięknie rozwiniętej przyrody. My natomiast chcemy zachęcić Narzeczonych do organizacji wesela również zimą. Ta pora roku mimo, że mroźna, jest piękna i daje wiele możliwości.

Większy wybór i niższe ceny

Pierwszą zaletą wesela zimą, która nam się nasuwa, jest oczywiście większy wybór daty ślubu. Obecnie Pary rezerwują salę weselną nawet dwa, trzy lata wcześniej. To samo tyczy się fotografów, kamerzystów, DJ’ów i zespołów muzycznych. Wesele w zimie daje nam nie tylko większy wybór, ale również niższe ceny. Usługodawcy i właściciele obiektów weselnych zimą często obniżają ceny. Logicznym jest, że lepiej zarobić mniej niż wcale. Przez niski pobyt koszty mogą spaść o nawet 30-40%. Częstą praktyką jest branie ślubu w Boże Narodzenie. Podobno ten zwyczaj przynosi szczęście świeżo upieczonym małżonkom. Pamiętać należy jednak o tym, że ceny w Boże Narodzenie mogą być takie same jak w weselno-letnim sezonie. Minusem jest również to, że wielu z gości wybierze spędzenie świąt ze swoją rodziną, odpuszczając sobie tym samym wesele.

Na zimowe wesele warto wybrać hotel w ciepłym domowym klimacie, przytulny pensjonat lub zabytkowy pałac. Dobrze jest, gdy sala weselna posiada kominek, który nie tylko załatwia nam sprawę ogrzewania, ale również dodaje tej uroczystości niepowtarzalnego klimatu. Nie możemy jednak popadać ze skrajności w skrajność. Nikt nie lubi jak jest zimno, ale również jak jest za ciepło!

Ślubne zdjęcia na śniegu

Zimowa aura sprzyja również przepięknym sesjom ślubnym. My zachwycamy się zawsze zdjęciami Par Młodych na śniegu. Panna Młoda w takiej zimowej scenerii wygląda jak Królowa Śniegu z baśni Hansa Christiana Andersena! Przy odrobinie szczęścia oprócz śniegu pod nogami młode małżeństwo będzie pozować w sypiącym śniegu. Gwarantujemy, że niewiele Waszych znajomych może się pochwalić taką sesją. Trzeba również dodać, że o tej porze roku na dworze panuje ładne światło dzienne.

Dekoracje weselne w zimowym klimacie

Przyroda zimą tworzy doskonałą scenerię weselną. Należy jednak zadbać o odpowiednie dekoracje, które spotęgują ten efekt. Oryginalnymi ozdobami, którymi można udekorować wejście do obiektu weselnego są rzeźby lodowe. Tej ciekawej atrakcji nie zobaczymy podczas wesel organizowanych w innych porach roku. Dosyć rozpowszechnionym pomysłem jest udekorowanie wejścia do kościoła i na salę weselną pochodniami i świeczkami, bowiem zimą zmierzch zapada dużo szybciej. W ten sposób Para Młoda jest lepiej oświetlona, a tym samym zdjęcia wyjdą lepiej.

Podczas dekoracji sali weselnej warto postawić albo na kolor niebieski albo typowo świąteczne połączenie czerwieni z zielenią. Pięknie wyglądają również dodatki w złocie lub srebrze. Świetnie sprawdzą się również sznury światełek, które stworzą imitację migoczących gwiazd na niebie. Nie można zapomnieć również o świecznikach i świecach. Sala weselna rozświetlona światłem świec i lampek będzie emanować ciepłem mimo bardzo niskich temperatur na zewnątrz. Dekorację sali można wzbogacić o sople lodu, sztuczny śnieg, koraliki, srebrne lub złote gwiazdki i połyskujące wstążki. Weselne dekoracje w zimowym klimacie możemy później wykorzystać również podczas Wigilii lub po prostu w trakcie Bożego Narodzenia jako ozdoby w domu.

Suknia ślubna na wesele zimą

Odpowiedniej oprawy potrzebuje również Para Młoda w kwestii stroju. Suknia ślubna powinna być przede wszystkim z grubszego materiału niż kreacja kupowana na wesele latem. Należy zaopatrzyć się również w ciepłe, futrzane bolerko lub narzutę na ramiona. Dobrze dobrane odzienie do sukni będzie wyglądało równie pięknie, a może nawet piękniej niż bez niego. Szpilki raczej zostawmy na sali weselnej, a na ślub wybierzmy cieplejsze obuwie, np. botki lub kozaki. Dodatki są także bardzo ważne: kolia jak sople lodu, lśniąca torebka, piórkowe detale we włosach? Dziergany wełniany szal będzie prezentował się równie pięknie. Zmarznięte dłonie można schować w kożuszkowej mufce. Fryzurę weselną można ozdobić połyskującym diademem lub kryształową wsuwką. Pan Młody musi pamiętać o ciepłym płaszczu, który narzuci na frak. Jeśli podczas ślubu towarzyszy nam śnieg, Młody powinien zaopatrzyć się również w cieplejsze buty – najlepiej takie za kostkę. Elegancko i gustownie będą wyglądały również błyszczące spinki do mankietów.

Ślubny makijaż – postaw na mocne oczy i usta

To co pewnie ucieszy przyszłe Panny Młode – zimą makijaż utrzymuje się dłużej i nie spływa z twarzy tak szybko jak w temperaturach powyżej 20 stopni Celsjusza! Makijaż to kolejna kwestia, którą należy szczególnie przemyśleć organizując wesele zimą. Warto postawić na mocne, czerwone usta i mocny, świecący makijaż oka. Look a la baśniowa Królowa Śniegu lub Śnieżka nie tylko zachwyci przyszłego męża, gości weselnych, ale także będzie wyglądać zniewalająco na ślubnych zdjęciach.

Zimowe atrakcje weselne

Zima daje również wiele możliwości organizacji dodatkowych atrakcji, które będą na pewno wspaniałym urozmaiceniem weselnej zabawy. Pary Młode mogą zorganizować np. kulig połączony z widowiskowym pokazem sztucznych ogni lub pokazem ognia. Można również zorganizować ognisko na śniegu, które nie tylko rozgrzeje gości, ale będzie ciekawym doświadczeniem, które goście będą na pewno jeszcze długo wspominać. Niskie temperatury umożliwiają również wspólne rzeźbienie w lodzie lub lepienie bałwana. Dużą popularnością ostatnio cieszy się ice bar. Kolorowe drinki w lodowej szklance wyglądają pięknie i cieszą oko. A może grzane wino? Wesele w zimie daje tyle możliwości!

A tort? Oczywiście biały, śmietankowy, niezwykle puszysty! W połączeniu ze srebrnymi dodatkami, gałązkami i szyszkami będzie prezentował się bardzo efektownie. Podczas zimowych wesel sprawdzą się torty typu naked, czyli bez masy cukrowej i lukru. W zimowym klimacie mogą być również utrzymane pozostałe słodkości, np. babeczki ze śnieżką.

                                                      Fot. za: brides.com i apracticalwedding.com

                                                               Fot. za: klitzekleinesblog.de i brit.co

Wesele zimą? Według nas jest to świetny pomysł. Zaletami są nie tylko większa różnorodność w wyborze sali weselnej, fotografów, zespołów, niższe ceny za wynajem i usługi, ale również piękna sceneria. Zimowe krajobrazy zachwycają. Śnieg kojarzy nam się najczęściej ze świętami. Wszyscy kochają ten czas, czemu więc tego skojarzenia nie wykorzystać i nie zorganizować tego najważniejszego dla nas dnia właśnie zimą? Gwarantujemy, że goście na pewno zapamiętają ten dzień, bo będzie to wesele inne niż wszystkie, na których wcześniej byli. Jeśli jeszcze zorganizujemy ciekawe atrakcje w zimowym klimacie i zadbamy o odpowiednie dekoracje, ten dzień będzie na pewno wyjątkowy.

A Wy co sądzicie o weselu zimą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.